Loading...
uup@suup.pl 606 611 769 501 674 404 603 701 184

XXIX Kongres Uzdrowisk Polskich

XXIX Kongres Uzdrowisk Polskich

Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP, Unia Uzdrowisk Polskich oraz Izba Gospodarcza „Uzdrowiska Polskie” serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w XXIX Kongresie Uzdrowisk Polskich organizowanym w Polanicy-Zdroju w dniach 19-21 września 2023 r.

Tegoroczny Kongres organizowany jest pn. „Uzdrowiska jako polski, markowy produkt narodowy”.

Głównym celem Kongresu Uzdrowisk Polskich jest próba zdefiniowana roli uzdrowisk w rozwoju miejscowości, regionu i kraju oraz określenie wyzwań i możliwości rozwoju uzdrowisk i turystyki uzdrowiskowej w czasach niepewności.

Kongres Uzdrowisk Polskich corocznie gromadzi liczną grupę uczestników i gości związanych z uzdrowiskami: przedstawicieli władz administracji rządowej i samorządowej; środowisk naukowych i medycznych, zarządzających przedsiębiorstwami uzdrowiskowymi, hotelami oraz władze i członków organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz branży uzdrowiskowej.

XXIX Kongres będzie się odbywać pod patronatem najwyższych władz państwowych, a w Komitecie Honorowym zasiądą: przedstawiciele rządu, samorządów wojewódzkich i świata nauki. Tematy przygotowanych sesji plenarnych będą dotyczyły kwestii ważnych zarówno dla włodarzy miast i gmin, przedsiębiorców, przedstawicieli świata nauki, jaki i branży turystycznej, lecznictwa uzdrowiskowego, marketingu i reklamy. Dyskutowane będą m.in. kwestie związane ze współczesną rolą uzdrowisk w rozwoju miejscowości, regionu i kraju.

Udział znanych i cenionych w branży uzdrowiskowej ekspertów zagranicznych podczas paneli kongresowych, pozwoli także na szersze spojrzenie na kwestie lecznictwa uzdrowiskowego, turystyki uzdrowiskowej oraz polityki zdrowotnej, a także zdefiniuje rolę uzdrowisk w sytuacjach kryzysowych, a szczególnie w czasie dekoniunktury gospodarczej, czy pojawiających się pandemii.

Tradycyjnie organizowana w trakcie spotkania wystawa sprzętu medycznego, wód mineralnych i produktów uzdrowiskowych oraz kosmetyków wytwarzanych na bazie naturalnych surowców leczniczych będzie okazją do zapoznania się z najnowszymi nowinkami i osiągnięciami w tym zakresie.

Informacje szczegółowe na temat XXIX Kongresu Uzdrowisk Polskich w Polanicy-Zdroju są dostępne na stronie Organizatora wiodącego: https://sgurp.pl/

Galeria
Zaproszenie na XXIX Kongres Uzdrowisk Polskich
facebook