Loading...
uup@suup.pl 606 611 769 501 674 404 603 701 184

Kalendarz Wydarzeń
Wesołych Świąt!
Patronat Honorowy - 8. Forum Inteligentnego Rozwoju Uniejów 2023

Stowarzyszenie Unia Uzdrowisk Polskich objęła Patronatem Honorowym Forum Inteligentnego Rozwoju, które odbędzie się w dniach 19 - 20 października 2023 roku w Uniejowie.Współpraca partnerska pomiędzy Uczelnią, a Stowarzyszeniem w obszarze Studiów Master of Business Administration (MBA), prowadzonych w Centrum Kształcenia Podyplomowego Lubelskiej Akademii WSEI.

W dniu 28 grudnia 2022 roku została podpisana umowa współpracy naukowo-dydaktycznej pomiędzy umawiającymi się Stronami na Studiach Podyplomowych Master of Business Administration (MBA) prowadzonym w Centrum Kształcenia Podyplomowego Lubelskiej Akademii WSEI.
Spotkanie w dniu 21.10.2022 w Warszawie

Nasze Stowarzyszenie, na zaproszenie NSZZ „Solidarność”, uczestniczyło w roli eksperta w posiedzeniu Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia przy Ministrze Zdrowia w Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog w Warszawie.
Na spotkaniu omówiono m.in. sprawy dotyczące lecznictwa uzdrowiskowego i rehabilitacji w odniesieniu do proponowanej koncepcji zmian w funkcjonowaniu lecznictwa uzdrowiskowego.
Końcowa konkluzja spotkania:
temat będzie kontynuowany w miesiącu listopadzie w ramach Podzespołu ds Lecznictwa Uzdrowiskowego. Podzespół działa w ramach Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia przy Ministrze Zdrowia.
W skład Zespołu i Podzespołu wchodzą przedstawiciele strony społecznej - Ogólnopolskie Organizacje Związków Zawodowych, Pracodawców i strona Rządowa.
Planuje się również ustalenie/wypracowanie wspólnego, pisemnego stanowiska strony społecznej (Związków Zawodowych i Pracodawców) w sprawie projektowanych zmian w funkcjonowaniu lecznictwa uzdrowiskowego.


Patronat nad studiami podyplomowymi Menedżer Turystki Medycznej, Uzdrowiskowej, SPA i Wellness w Wyższej Szkole Handlowej

Stowarzyszenie Unia Uzdrowisk Polskich reprezentujące największe podmioty uzdrowiskowe w Polsce, objęło patronatem Studia Podyplomowe Menedżer Turystyki Medycznej, Uzdrowiskowej, Spa i Wellness oraz inicjatywę współpracy pomiędzy Uczelnią a naszym Stowarzyszeniem.Odpowiedź na pismo UUP/16/02/2022

Dotyczy: wystąpienia stowarzyszenia Unia Uzdrowisk Polskich z dnia 17 lutego 2022 r.

Symbol pisma: DUS-III.052.31.2022.MU
Data pisma: 2022-05-04
Dotyczy: Pismo do Unii Uzdrowisk Polskich dot. waloryzacji świadczeń za usługi rehabilitacyjne
Wesołego Alleluja!
„Solidarni z Ukrainą”

Zachęcamy do pomocy, w tym w miarę możliwości przekazywania środków za pośrednictwem Polskiego Czerwonego Krzyża - link do strony poniżej:

https://pck.pl/na-pomoc-ukrainie/


Zmarł Pan dr hab. n. med. Piotr Majcher

Z głębokim żalem, bólem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci dr hab. n. med. Piotra Majchera, wieloletniego pracownika Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Kierownika Zakładu Rehabilitacji i Fizjoterapii Katedry Rehabilitacji i Fizjoterapii, Konsultanta Krajowego w dziedzinie Rehabilitacji medycznej, Prezesa Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji, Członka Komitetu Rehabilitacji, Kultury Fizycznej i Integracji Społecznej Polskiej Akademii Nauk, Członka Krajowej Rady ds. Onkologii przy Ministrze Zdrowia, Wiceprzewodniczącego Narodowej Rady Rehabilitacji NIGRiR, Przewodniczącego Sekcji Rehabilitacji onkologicznej PTReh.

Żegnamy osobę wybitną, bardzo zaangażowaną również w rozwój medycyny uzdrowiskowej i wielkiego przyjaciela Polskich Uzdrowisk.

Najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie oraz Bliskim z powodu śmierci Pana Profesora składają członkowie Stowarzyszenia Unii Uzdrowisk Polskich.Szczęśliwego Nowego 2022 Roku!


Przegląd prasy

Przegląd prasy z dnia 28.12.2021


Wesołych Świąt!Spotkanie branży uzdrowiskowej

Konferencja dotycząca planowanych zmian w systemie lecznictwa uzdrowiskowego
Konferencja dotycząca Planowanych zmian w systemie lecznictwa uzdrowiskowego

W dniach 10-11 września 2021r. w Krynicy-Zdroju odbyła się Konferencji dot. Planowanych zmian w systemie lecznictwa uzdrowiskowego.


Wesołych Świąt Wielkanocnych!


Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Zmarł nasz Kolega Tadeusz Chęsy - Prezes i właściciel Spółki "Solanki" Uzdrowisko Inowrocław, honorowy obywatel miasta InowrocławXXIX Kongres Uzdrowisk Polskich - Komunikat!Wytyczne opracowane przez Ministerstwo Rozwoju oraz GIS

https://www.pot.gov.pl/pl/nowosci/polecane/od-4-maja-otwarte-hotele-i-miejsca-noclegowe-wytyczne-bezpieczenstwa-mr-i-gis


Życzenia Wielkanocne!Spotkanie z Ministrem

Dzisiaj o 11:00 odbędzie się spotkanie z Wiceministrem Panem Andrzejem Gut-Mostowym. Zapraszamy na Facebook Ministerstwa Rozwoju
https://www.facebook.com/MinisterstwoRozwoju/,
gdzie odbędzie się transmisja na żywo ww. wideoczatu.
Nasze Stowarzyszenie będzie reprezentował Pan Marcin Zajączkowski - Prezes Zarządu Uzdrowiska Ciechocinek S.A., Członek Stowarzyszenia Unia Uzdrowisk Polskich


Wesołych Świąt!
XXV -lecie stacji dializ w Uzdrowisku Wysowa S.A.


Podsumowanie XXVII Kongresu Uzdrowisk Polskich


RODO - Rozporządzenie o ochronie danych osobowych

Szanowni Państwo,


w związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE („RODO”), pragniemy Państwa poinformować, że:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych (dalej: „Administrator”) jest Stowarzyszenie Unia Uzdrowisk Polskich z siedzibą w Polanicy-Zdroju, Al. 1000-lecia 2/6, 57-320 Polanica-Zdrój, wpisane do rejestru stowarzyszeń Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu IX Wydział Gospodarczy KRS pod numerem 0000215367, NIP: 716-233-47-52, REGON: 43-11-33-523.

2. Z Administratorem można się kontaktować pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej na adres: Aleja 1000-lecia 2/6, 57-320 Polanica-Zdrój lub drogą e-mailową pod adresem: uup@suup.pl.

3. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych.

4. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.


REHexpo Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego, Expo Silesia, Sosnowiec, 20- 21 kwietnia 2018r.


Statuetki AsklepiosaLecznictwo uzdrowiskowe w Polsce

Szanowni Państwo,
Stowarzyszenie Unia Uzdrowisk Polskich objęło patronatem medialnym książkę Małgorzaty Paszkowskiej pt. "Uzdrowiska w systemie ochrony zdrowia”


Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!


Czwarte posiedzenie Zespołu do spraw opracowania koncepcji zmian w zakresie systemu lecznictwa uzdrowiskowegoTrzecie posiedzenie Zespołu do spraw opracowania koncepcji zmian w zakresie systemu lecznictwa uzdrowiskowego


Spotkanie Członków Stowarzyszenia „Komisja Zdrojowa” w dniu 17.02.2017r.


Podzespół ds. uzdrowisk Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia


Tróstronne porozumienie


Zmarł nasz Kolega Dr n. med. Bohdan Łasisz

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że dnia 17 stycznia 2017 roku odszedł od nas Dr n. med. Bohdan Łasisz - Prezes "Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa" Sp. z o.o. w latach 2001 - 2004.

Zawsze będziemy pamiętać Bohdana jako dobrego człowieka i uczynnego kolegę.


Pogrzeb odbędzie się w sobotę 21 stycznia 2017 roku o godz. 13.00 na Nowym Cmentarzu w Świeradowie-Zdroju.

Najszczersze wyrazy współczucia z powodu śmierci naszego Kolegi

Rodzinie oraz Bliskim

składają

Koleżanki i Koledzy, członkowie Stowarzyszenia Unia Uzdrowisk Polskich


Drugie posiedzenie Zespołu do spraw opracowania koncepcji zmian w zakresie systemu lecznictwa uzdrowiskowego


Zdrowych i Wesołych ŚwiątWalne Zebranie SUUP 8.12.2016

Na ostatnim posiedzeniu NWZ w dniu 8 grudnia 2016 r. w Trzebieszowicach, Nadzwyczajne Walne Zebranie m.in. dokonało wyboru organów Statutowych naszego Stowarzyszenia na kolejną kadencję, tj.:

Zarząd Stowarzyszenia:
1. Jerzy Szymańczyk – Prezes Zarządu
2. Roman Jałako – Wiceprezes Zarządu
3. Wacław Furmanek – Wiceprezes Zarządu
4. Aleksandra Sędziak – Członek Zarządu
5. Mateusz Korkuć – Członek Zarządu
6. Marcin Gwóźdź – Członek Zarządu
7. Jan Koman – Członek Zarządu


Komisja Rewizyjna:
1. Zbigniew Piotrowicz – Przewodniczący Komisji
2. Marcin Zajączkowski – Członek Komisji
3. Robert Germański – Członek Komisji


Sąd Koleżeński:
1. Dariusz Śliwiński – Przewodniczący Sądu
2. Tadeusz Chęsy – Członek Sądu
3. Paweł Skrzywanek – Członek SąduPosiedzenie Trójstronnego Zespołu do spraw Ochrony ZdrowiaForum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju

„Lecznictwo uzdrowiskowe jako element koordynowanej opieki zdrowotnej państwa"
Kongres Uzdrowisk RP [Youtube]
facebook
Scroll to Top